Jdi na obsah Jdi na menu
 


Příprava na podzimní zkoušky

Protože se Annie povedly zkoušky OVVR, začala s přípravou na podzimní zkoušky. Cvičit chodíme 2x týdně se zvěří. Aby se doma Brixie nenudila, chodí cvičit také.

Výcvik začal s myslivci, kteří střelili kachnu na rybníku. Annie bez zaváhání kachnu přinesla. Ani Brixie neměla problém s donesením právě střelené kachny. Protože jim ani výstřel přímo vedle nich nevadil, ihned si získaly náklonnost přítomných myslivců.

Potom přišel na řadu marking (paměť k aportu). Annie vzorně seděla, dokud nedostala povel pro přinesení, Brixie byla netrpělivá a vyrazila o chvilku dřív. Přece jenom je vidět, že Annie půl roku poctivě cvičila a Brixie lenošila.

Vlečka pernaté byla byla napoprvé u obou s drobnými chybami. Slídění šlo zase lépe Brixií, protože sleduje kam ji posíláme hledat. Annie je do práce moc hrrr a raději běží už dohledávat zvěř.

Po několika cvičení rozdíly mezi Annie a Brixií pomalu mizí. Stále ale platí, že Annie má raději vlečku (nejraději pernatou) a Brixie slídění. Každá pracuje jinak, Brixie s rozvahou 4 leté feny a Annie s nadšením 15 měsíční puberťačky.

Nakonec jsme ke zkouškám přihlásili obě. Jsme ale zvědaví, jestli se zadaří oběma a které případně lépe.

 

 

 

 

Náhledy fotografií ze složky Častoboř 2011