Jdi na obsah Jdi na menu
 


Štěňátka "M"

19. března 2017

Štěňátka "M" se začínají rozcházet do svých nových domovů. Počasí nám moc nepřeje, během týdne to bylo vždy honem ven, proběhnout se, pohrát si s dospěláky a honem zpět do tepla odchovny.

Štěňátka "N" už také začala chodit ven. Venku je to pak pravé štěněčí hemžení, je potřeba dozor několika lidí najednou, aby ti větší nešidili ty menší, aby se ti větší nevydávali na větší průzkumy dvora a ti menší nezabloudili, protože dvůr teprve prozkoumávají. A do toho se zapojují dospěláci, kteří nosí štěňátkům hračky a učí je si s nimi hrát.

Od pátku je to u nás ve znamení deště, v sobotu ven nešlo jít vůbec a dnes jsme to zvládli jenom dopoledne - pro změnu opět prší.

smiley

11. března 2017

Včera přijel pan veterinář očkovat a čipovat štěňátka. Všechna prohlédl a jsou v pořádku. V tuto chvíli už mají všechna své budoucí páníčky.

Mattes má pěkně mlsné děti, protože štěňátka nestojí moc o granulky a nejraději krupicovou kaši.

Venku je počasí jako na houpačce, takže si řádění venku štěňátka moc neužívají. Proběhnou se, vycákají v kalužích, upatlají v blátě a pak šup zpět do odchovny do tepla.

dsc_0957w.jpg

dsc_0969w.jpg

 

2. března 2017

Štěňátka Faten řádí celý den v odchovně, pomalu se s nimi chystáme ven. Stále nejvíc milují krupicovou kaši, už baští i maso, zeleninu a těstoviny nebo rýži. Mají za sebou první návštěvy budoucích majitelů - na svého budoucího majitele čeká už jenom jeden pejsek.

dsc_0704tm.jpg

22. února 2017

Štěňátkům Faten a Mattese jsou 4 týdny. Ještě jsou s námi v bytě, ale pomalu jim připravujeme bydlení v odchovně. Zvládají pěkně baštit z misky, ale stejně se rychle vrhají na Faten, jakmile se objeví. Z kašičky pomalu přecházíme na těstoviny se zeleninou a masem, během pár dní budou dostávat do misky už i granulky. Teď je čeká druhé odčervení. Začínají k nim jezdit návštěvy budoucích majitelů.

 

dsc_0238tm.jpg

15. února 2017

Ze spících buřtíků vyrosla štěňátka. Rostou jim zoubky, trénují chůzi, vrtí ocásky a začínají si hrát. Váží 2 - 2,5 kg, přestává jim stačit mlíčko od Faten (tu teď trápí je všemu ještě zánět jednoho ze struků) a dnes dostala poprvé i štěněčí kašičku. Z čistých miminek máme hned bílé sněhuláky. Kaše je pěkné lepidlo, z kožíšků se špatně utírá a pokud do jídla zapojí i nožičky, máme o zábavu postaráno. V tomto týdnu také proběhlo první odčervení. Od víkendu jsou možné návštěvy budoucích majitelů. Fotky dáváme průběžně do fotogalerie.

 

8. února 2017

Miminkům je 14 dní. Celý den spí nebo si nacpávají bříška. Takže máme 8 buřtíků. Nejmenší je fialová fenka, ta váží asi 1350 g a největší jsou tmavě modrý pejsek a slečny červená a sv.růžová s váhou téměř 1800 g. Ostatní štěňátka jsou těžká asi 1600 g. Pomaloučku začínají otevírat očička, zatím mají rozlepené jenom koutky, ale o víkendu plánujeme další focení a to už na nás určitě budou koukat všechna.

3. února 2017

dsc_0004w.jpg

dsc_0996z.jpg

30. ledna 2017

Štěňátka rostou přímo před očima, bříška mají stále plná a za chvíli budou širší než delší.

Fena - fialový obojek - Maia - Knoppovi, Staňkov
Fena - tm.růžový obojek - Maggie - p. Slavík, Louny
Fena - červený obojek - Mitscha Abby - p. Bohuňková, Slatiňany
Fena - sv.růžový obojek - Molly - Janouchovi, Městec Králové

Pes - Marco - tm.obojek - p. Czaková, Ostrava
Pes - Marten - černý obojek - p. Zelený, Ústní nad Labem
Pes - Marvel - sv.modrý obojek - p. Czigle, Wien, Rakousko
Pes - Melvin - zelený obojek - p. Skružná, Praha

25. ledna 2017

Dnes se Mattýskovi a Fatince narodila štěňátka. Máme 4 holčičky a 4 kluky.

pejsek - tm. modrý obojek 503 g

fenka - tm.růžový obojek 505 g

pejsek - zelený obojek 550 g

fenka - červený obojek 515 g

fenka - oranžový obojek 548 g

fenka - fialový obojek 470 g

pejsek - sv. modrý obojek 480 g

pejsek - hnědý obojek 538 g

 

dsc_0911w.jpg

 

dsc_0913w.jpg

letacek---stenatka-m.jpg